Taşımacılık sektöründe A'dan Z'ye tüm profesyonel hizmetlerimiz ile fark yaratıyoruz ve her türlü taşınma işlerinizde çözüm ortağınız olmaya devam ediyoruz.
 

Teklif İsteyin - Ücretsiz Keşif Talebinde Bulunun       Bizi Arayın - (0532) 541 83 83       Bizi Arayın - (0534) 733 69 04

En İyi Nakliyat Firması Nasıl Bulunur?

“En iyi nakliye firması nasıl bulunur?” sorusu evini taşıyacak kişilerin aklına en çok takılan soruların başında gelir. Sizin için en uygun nakliye firmasını bulmak için öncelikle ne gibi hizmetlerden faydalanmak istediğinizden emin olmanız gerekecektir. Örneğin; Taşıma nasıl gerçekleşecek? Asansörlü mü asansörsüz mü taşıma tercih edeceksiniz? Paketleme hizmetine ihtiyacınız olacak mı? gibi… Bu soruların cevaplarını kendi içinizde netleştirip nakliye firması araştırmasına öyle girmeniz gerekecektir.

Doğru Nakliye Firmasının Özellikleri Nelerdir?

Doğru nakliye firmasının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Güvenilir olmalıdır. Güvenilir bir nakliye firması sizi eşyalarınıza sorunsuz bir taşıma sağlayacaktır.
 • Sorumluluk sahibi olmalıdır. Sorumluluklarını bilen bir firma sizi dinler ve ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla yanıt vermek için çaba sarfeder.
 • Eşyalarınızla ilgili bilgi almalıdır. Ancak eşyalarınızla ilgili her şeyi bilmek isteyen bir firma onları sorunsuz taşıma çabasında olacaktır.
 • Sözleşme imzalamalıdır. İşinde uzman kurumsal bir firma sözleşme ile yapılacak işin boyutlarını ve detaylarını belirler. Sözleşme şartlarını size sunar ve harfiyen uygular. Yazılı sözleşmenin var oluşu siz müşteriler için de garantili bir hizmet anlamına gelecektir.
 • İnternet sitesine sahip olmalıdır. Kurumsallaşmış, işinde uzmanlaşmış firmalar için internet siteleri olmazsa olmazdır. Tanınma ve büyüme aynı zamanda da sektörde kalıcı olma amacı güden firmaların mutlaka bir internet sitesi vardır.
 • Rakipleri hakkında olumsuz yorumlar ya da karalama politikasından uzak durmalıdır. Aynı pazarda hizmet veren firmaların çoğu rakiplerini kötüleyerek bir yerlere gelme çabasına düşerler. Ancak sadece kendi işine ve vereceği hizmetlere yoğunlaşmış firmalar rakipleri ve onların işleriyle asla ilgilenmezler. Çünkü vakitleri yoktur.
 • Kendi araçlarına ve taşıma mekanizmalarına sahip olmalıdırlar. Gerçekten bu işin ehli olan firmaların kendilerine ait araçları ve ekipmanları vardır. Seçim yaparken bu göz ardı edilmemelidir.
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır. İyi bir nakliye firması için önde gelen konu müşteri memnuniyetidir. Çünkü her yeni memnun müşteri bir sonrakinin referansı olacaktır. Her başarıyla tamamlanmış taşınma ise müşteri port föyünü genişletecektir.
 • Garantili taşıma yapmalıdır. İyi bir nakliye firması eşyaları aldığı gibi teslim edeceğini garanti eder. Bu üstlendiği sorumluluğu ise layıkıyla yerine getirir. 

Nakliye Firmalarında Fiyat Nasıl Belirlenir?

Nakliye işinin en başında müşterilerin aklına takılan ilk şey bu işin maliyeti olur. Ne yazık ki bir nakliye işleminin fiyatıyla ilgili sabit bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü nakliye işinde fiyat pek çok unsura göre değişkenlik göstermektedir.

Bu unsurları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Evin taşınacağı kat,
 • Asansörlü taşıma olup olmayacağı,
 • Eşya sayısı,
 • Belirlenen noktalar arasındaki uzaklık,
 • Taşınmada kaç kişinin görev alacağı,
 • Nakliye firmasının kurumsallığı,
 • Nakliye firmasının uzmanlığı,
 • Nakliye firmasının güvenilirliği ve tecrübesi.

Evden Eve Nakliye Ne Kadar Zaman Alır?

Evden eve nakliyede işleminin süresi yine değişken bir değer olarak karşımıza çıkar. Eşyaların sayısı, mesafe, çıkılacak kat, asansörlü ya da asansörsüz taşıma tercihi gibi unsurlar taşınma süresinde belirleyici olur. Aynı zamanda mobilyaların ve beyaz eşyaların montaj yapılıp yapılmayacağı süre açısından önemlidir. Ekspertiz hizmeti almanız bu açıdan önemlidir. Çünkü yapılan ekspertiz sayesinde nakliye firması size tahmini bir saat dilimi veya gün verebilecektir. Genelde şehir içi nakliyeler bir günde tamamlanırken şehirlerarası taşımalarda ise mesafeye göre işlem ikinci güne sarkabilmektedir.

Nakliyat İşinde Kaç Eleman Çalışmalıdır?

Nakliye firmaları genelde bir taşınma için 3 ya da 4 kişi görevlendirmektedir. Asansörlü taşımalarda bu sayı 2 ye kadar düşebilir. Çünkü asansörlü taşımalar da iş gücüne çok ihtiyaç duyulmaz. Ancak elle taşıma yapılacak ise 4 kişi vakitlice işi sonlandırabilecektir.

Taşıma şehirlerarası yapılacaksa mutlaka eleman sayısı artırılmalıdır. Gidilecek mesafe uzun olacağından yükleme ve boşaltma işini daha kısa zamanda bitirmek gerekir. Özellikle şehirlerarası taşımacılıkta müşteri bir gün içerisinde işinin bitmesini istiyor ise 7-8 elemana kadar çıkılabilir.

Çalışacak eleman sayısı işlemden önce müşteri ve firma arasında mutlaka konuşulmalı ve belirlenmelidir.

Ev Sahibinin Taşımacılara Yardımı Ne Olmalıdır?

Evden eve nakliye esnasında ev sahibinin eşya taşıması söz konusu olamaz. Ancak taşıma firmasının işini kolaylaştıracak noktalara dikkat edilmesi her iki taraf için de avantajlı olacaktır.

Ev sahibi nakliye firmasının aracı gelmeden önce araca uygun bir yer ayarlamalıdır ki, firma eve ulaştığında park sorunuyla ilgili boşa vakit kaybetmesin.

Ambalajlamayı ev sahibi yapmış ise eşyaları taşıma sırasına göre düzenlemelidir. Bu aracı boşaltırken de düzeni sağlamanın tek yoludur.

Son olarak ev sahibin kişisel eşyalarını tamamen paketleyip kaldırması ve özel değerli eşyalarıyla ilgili de gerekli hassasiyeti göstermesi yerinde bir davranış olacaktır.

HİZMETLERİMİZ DETAYLI HAKKINDA BİLGİ ALIN...

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak veya görüş ve önerilerinizi bildirmek için müşteri hizmetlerimize 444 7 503 den ulaşabilirsiniz.

Adres

Cemalbey Cad. No:3 Maltepe/İSTANBUL

Telefonlar

☎ 0534 733 69 04
☎ 444 7 503

E-mail

cihantrans@gmail.com
Whatsapp
Hemen Ara