Taşımacılık sektöründe A'dan Z'ye tüm profesyonel hizmetlerimiz ile fark yaratıyoruz ve her türlü taşınma işlerinizde çözüm ortağınız olmaya devam ediyoruz.
 

Teklif İsteyin - Ücretsiz Keşif Talebinde Bulunun       Bizi Arayın - (0532) 541 83 83       Bizi Arayın - (0534) 733 69 04

ŞEHİR İÇİ VE ŞEHİRLER ARASI NAKLİYAT İLE İLGİLİ TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ

En İyi Nakliyat Firması Nasıl Bulunur?

“En iyi nakliye firması nasıl bulunur?” sorusu evini taşıyacak kişilerin aklına en çok takılan soruların başında gelir. Sizin için en uygun nakliye firmasını bulmak için öncelikle ne gibi hizmetlerden faydalanmak istediğinizden emin olmanız gerekecektir. Örneğin; Taşıma nasıl gerçekleşecek? Asansörlü mü asansörsüz mü taşıma tercih edeceksiniz? Paketleme hizmetine ihtiyacınız olacak mı? gibi… Bu soruların cevaplarını kendi içinizde netleştirip nakliye firması araştırmasına öyle girmeniz gerekecektir.

Doğru Nakliye Firmasının Özellikleri Nelerdir?

Doğru nakliye firmasının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Güvenilir olmalıdır. Güvenilir bir nakliye firması sizi eşyalarınıza sorunsuz bir taşıma sağlayacaktır.
 • Sorumluluk sahibi olmalıdır. Sorumluluklarını bilen bir firma sizi dinler ve ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla yanıt vermek için çaba sarfeder.
 • Eşyalarınızla ilgili bilgi almalıdır. Ancak eşyalarınızla ilgili her şeyi bilmek isteyen bir firma onları sorunsuz taşıma çabasında olacaktır.
 • Sözleşme imzalamalıdır. İşinde uzman kurumsal bir firma sözleşme ile yapılacak işin boyutlarını ve detaylarını belirler. Sözleşme şartlarını size sunar ve harfiyen uygular. Yazılı sözleşmenin var oluşu siz müşteriler için de garantili bir hizmet anlamına gelecektir.
 • İnternet sitesine sahip olmalıdır. Kurumsallaşmış, işinde uzmanlaşmış firmalar için internet siteleri olmazsa olmazdır. Tanınma ve büyüme aynı zamanda da sektörde kalıcı olma amacı güden firmaların mutlaka bir internet sitesi vardır.
 • Rakipleri hakkında olumsuz yorumlar ya da karalama politikasından uzak durmalıdır. Aynı pazarda hizmet veren firmaların çoğu rakiplerini kötüleyerek bir yerlere gelme çabasına düşerler. Ancak sadece kendi işine ve vereceği hizmetlere yoğunlaşmış firmalar rakipleri ve onların işleriyle asla ilgilenmezler. Çünkü vakitleri yoktur.
 • Kendi araçlarına ve taşıma mekanizmalarına sahip olmalıdırlar. Gerçekten bu işin ehli olan firmaların kendilerine ait araçları ve ekipmanları vardır. Seçim yaparken bu göz ardı edilmemelidir.
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır. İyi bir nakliye firması için önde gelen konu müşteri memnuniyetidir. Çünkü her yeni memnun müşteri bir sonrakinin referansı olacaktır. Her başarıyla tamamlanmış taşınma ise müşteri port föyünü genişletecektir.
 • Garantili taşıma yapmalıdır. İyi bir nakliye firması eşyaları aldığı gibi teslim edeceğini garanti eder. Bu üstlendiği sorumluluğu ise layıkıyla yerine getirir. 

Nakliye Firmalarında Fiyat Nasıl Belirlenir?

Nakliye işinin en başında müşterilerin aklına takılan ilk şey bu işin maliyeti olur. Ne yazık ki bir nakliye işleminin fiyatıyla ilgili sabit bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü nakliye işinde fiyat pek çok unsura göre değişkenlik göstermektedir.

Bu unsurları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Evin taşınacağı kat,
 • Asansörlü taşıma olup olmayacağı,
 • Eşya sayısı,
 • Belirlenen noktalar arasındaki uzaklık,
 • Taşınmada kaç kişinin görev alacağı,
 • Nakliye firmasının kurumsallığı,
 • Nakliye firmasının uzmanlığı,
 • Nakliye firmasının güvenilirliği ve tecrübesi.

Evden Eve Nakliye Ne Kadar Zaman Alır?

Evden eve nakliyede işleminin süresi yine değişken bir değer olarak karşımıza çıkar. Eşyaların sayısı, mesafe, çıkılacak kat, asansörlü ya da asansörsüz taşıma tercihi gibi unsurlar taşınma süresinde belirleyici olur. Aynı zamanda mobilyaların ve beyaz eşyaların montaj yapılıp yapılmayacağı süre açısından önemlidir. Ekspertiz hizmeti almanız bu açıdan önemlidir. Çünkü yapılan ekspertiz sayesinde nakliye firması size tahmini bir saat dilimi veya gün verebilecektir. Genelde şehir içi nakliyeler bir günde tamamlanırken şehirlerarası taşımalarda ise mesafeye göre işlem ikinci güne sarkabilmektedir.

Nakliyat İşinde Kaç Eleman Çalışmalıdır?

Nakliye firmaları genelde bir taşınma için 3 ya da 4 kişi görevlendirmektedir. Asansörlü taşımalarda bu sayı 2 ye kadar düşebilir. Çünkü asansörlü taşımalar da iş gücüne çok ihtiyaç duyulmaz. Ancak elle taşıma yapılacak ise 4 kişi vakitlice işi sonlandırabilecektir.

Taşıma şehirlerarası yapılacaksa mutlaka eleman sayısı artırılmalıdır. Gidilecek mesafe uzun olacağından yükleme ve boşaltma işini daha kısa zamanda bitirmek gerekir. Özellikle şehirlerarası taşımacılıkta müşteri bir gün içerisinde işinin bitmesini istiyor ise 7-8 elemana kadar çıkılabilir.

Çalışacak eleman sayısı işlemden önce müşteri ve firma arasında mutlaka konuşulmalı ve belirlenmelidir.

Ev Sahibinin Taşımacılara Yardımı Ne Olmalıdır?

Evden eve nakliye esnasında ev sahibinin eşya taşıması söz konusu olamaz. Ancak taşıma firmasının işini kolaylaştıracak noktalara dikkat edilmesi her iki taraf için de avantajlı olacaktır.

Ev sahibi nakliye firmasının aracı gelmeden önce araca uygun bir yer ayarlamalıdır ki, firma eve ulaştığında park sorunuyla ilgili boşa vakit kaybetmesin.

Ambalajlamayı ev sahibi yapmış ise eşyaları taşıma sırasına göre düzenlemelidir. Bu aracı boşaltırken de düzeni sağlamanın tek yoludur.

Son olarak ev sahibin kişisel eşyalarını tamamen paketleyip kaldırması ve özel değerli eşyalarıyla ilgili de gerekli hassasiyeti göstermesi yerinde bir davranış olacaktır.

Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Nedir?

Profesyonel iş hayatının olmazsa olmazı iş yükümlülüğü ile ilişkili olan her iki tarafın da kendini yasal çerçevede koruma altına almasıdır. Evden eve nakliyat konusundaki birçok makalemizde de belirttiğimiz gibi önemli olan evden eve taşımacılık firması ve müşteri adayının tüm bilgileri birbiriyle netlik içinde paylaşımı ve olası riskleri önlemek için ayrıntılarıyla tüm koşulların baştan ortaya konulmasıdır.  

İşte tam da bu nedenlerle, taşınma işlemleri öncesinde eşyası taşınacak kişi ile taşıma işlemini gerçekleştirecek firma arasında nakliye sırasında herhangi bir problem yaşanmaması için bir  sözleşme hazırlanır. Aynı zamanda bu sözleşme olabilecek ihtilafların çözümlenmesinde de yardımcı bir unsur olarak karşımıza çıkar.

Evden eve nakliyat firmalarının her biri kendi içeriğini ortaya koymak koşuluğuyla sözleşme maddeleri genel olarak müşteriyi koruyan ve ihtiyacına yanıt veren maddelerden oluşur. Bu maddeler her bir evden eve taşımacılık firmasında küçük değişiklikler gösterir.
Cihan Trans Evden Eve Nakliyat olarak, sözleşmelerimizde maddeler halinde standarta yakın bir nakliye anlaşması sunmayı daha tutarlı buluyoruz.

Unutmamak gerekir ki evden eve nakliyat sözleşmelerinde amaç, nakliye firması ile müşteri arasında sözleşmenin ne amaçla yapıldığının anlatmaktır. Bu demek oluyor ki sözleşmeler, üzerinde karşılıklı anlaşmaya varılan işbirliğinin bir özetidir.
Birçok sözleşmede olduğu gibi nakliye sözleşmelerinde de taşıma işlemini yapacak olan firma bilgileri ile eşyası taşınacak olan müşterinin gerekli tüm bilgileri yer alır. Bilgiler bölümde; evden eve nakliyat şirketinin adı, adresi, iletişim bilgileri, eşya sahibinin adı, soyadı, eşyalarının alınacağı ve bırakılacağı adres bilgileri olmazsa olmazdır elbette.

Bunların yanı sıra genel maddeler bölümü sözleşmelerde dikkati çeker. Bu bölümde, genel olarak evden eve taşımacılık şirketinin nakliye sırasında yapması gerekenler, taahüt ettikleri ve sorumlulukları yer alır. Müşteriler tarafından iyice okunması gereken bu bölüm, müşteri tarafından kabul edildikten sonra nakliyat firmasını bağlayıcıdır.

Ayrıca eşyası taşınacak müşterinin de hakları genel bölümde yer almalıdır. Eşyaların tam ve hatasız bir şekilde paketlenmesi ve taşınacağı yere ulaştırılması sorumluluğu, taşıma işlemini gerçekleştiren firmaya aittir. Bu da sözleşmenin genel maddeler bölümünde beyan edilir. Olası sorunlarda bu maddeye başvurarak müşteriler, haklarını yasal olarak arayacaklardır.

Eşyaların demontaj ve montaj işlemlerinin yapılması da bu bölümde belirtilir. Bazı firmaların sözleşmelerinde bu bölüm yer almayabilir. Ya da belirli bir şarta bağlı olarak gerçekleşebilir. Karşılıklı görüşmelerde belirlenecektir.

Her ne kadar eşyaların tam ve eksiksiz olarak taşınacağı yere ulaştırılması genel maddeler bölümünde yer alsa da, eğer paketleme işlemini müşteri gerçekleştirmişse firma kısmen sorumluluk almış olur. Yani müşteri paketlediği eşyaları tam ve eksiksiz olarak firma personeline teslim etmek zorundadır.

Bu bölümde ayrıca firmadan kaynaklanan bir gecikme durumunda, daha önceden belirlenen taşıma bedeli üzerinden belirlenen yüzde ile indirim yapılacağı da belirtilir. Aslında bu bir tür gecikme indirim bedelidir.

Nakliye firması ile müşteri arasında eğer bir “cayma” durumu olacaksa sözleşmenin bu bölümünde belirtilir. Genellikle taşınma tarihine kadar ki 3 gün süre içerisinde taraflar cayma hakkına sahiptirler.

Birçok nakliye firması eşyaları sigortalı olarak taşır. Anlaşmalı olunan sigorta firmaları, taşınma sırasında meydana gelebilecek zararları belli şartlar altında karşılar. Genellikle 15.000 (Onbeşbin) TL’ye kadar olan miktar tavan sınırdır.

Evden eve nakliyat sözleşmelerinde taşıma bedeli ve ödeme şartları da yer alır. Eğer fiyata KDV dahilse sözleşmede belirtilir. Daha önceden müşteri tarafındanbir ön ödeme yapıldıysa da bu bölümde yer alır.
Diğer hususlar kısmına gelince... Sözleşmenin bu kısmında eşyaların hangi araç ile taşınacağı,  eğer firma eşyalar farklı bir araç ile taşıyacaksa bu durumu müşteriye önceden bildirmesi gerektiği, sözleşmenin fesih  koşulları belirtilir.

Sözleşmede, “taşınma sırasında hasar oluşması halinde bu durum tutanakla kayıt altına alınır” ibaresi yer alır” ibaresinin olmasına dikkat edilmelidir.

Evden eve nakliyatta taşınma işlemi tamamlandıktan sonra sözleşme kendiliğinden sona erer. Eğer firma adresten ayrıldıktan sonra hasar oluşumu ile ilgili müşteri tarafından herhangi bir şikayet olursa bu şikayet geçersiz sayılır. Bu durum sözleşmenin bu bölümünde ayrıntılı bir şekilde yer alır.

Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni yaşamınıza ilk adımı evinizi ya da ofisinizi taşıyarak yapıyorsanız kendinizi sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir nakliyat firmasının profesyonel iş anlayışının ve deneyiminin güvenli kollarına teslim edebilirsiniz. Bu, yeni hayatınızın ilk aşamasında sorunsuz bir başlangıç avantajını size sağlayacaktır.

Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra birlikte çalışmaya karar kıldığınız evden eve taşımacılık şirketiyle detaylı bir bilgi alışverişinin ardından anlaşılan koşullarda eşyalarınız belirlenen adresten alınıp istenilen adrese teslim edilecektir. 

Ev veya ofis eşyalarının yeni adrese taşınması çoğu kişi için gözde büyüyen zorlu bir süreçtir. Hem belirli bir zaman hem de belirli bir maliyet gerektirdiğinden taşınma fikri kişiyi gerebilir. Zaten zahmetli olan bu sürecin zorluklarını hafifletmek için evden eve nakliyat şirketleri tercih edilir. Peki tercih ettiğini evden eve nakliyat şirketi ile eşyalarınızı taşırken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Sizler için önplana çıkan bazı noktaları şöyle sıralayabiliriz:


 • İyi bir taşınma planı yapmak: Evden eve nakliyat sürecinde ilk yapılması gerekendir. Taşınma planı hazırlarken yaklaşık 4 ile 6 hafta önceden kolları sıvamanız gerekir. Önceden nakliyat aşamalarını belirlemek sizi rahatlatacaktır. Yeni eve ne zaman geçeceğinizi, nakliyat firması ile ne zaman iletişime geçeceğiniz belirlenmenin faydasını yaşamak süreci gözünüzde büyütmenizi engelleyecektir. Böylece önceden hazırladığınız taşınma planı ile oluşabilecek aksilikleri ve gecikmeleri önlemiş olursunuz. Taşınma planını düzenlerken yaşadığınız ve yaşayacağınız bölgelerin trafik ve park yeri koşulları gibi konuları da göz önünde bulundurmanız da fayda var.
 • Eşya listesiniz hazır mı? Belki de sizin rehberiniz olmaya aday bir maddedir. Eşya listenizde yeni evinize hangi eşyaları götüreceğiniz, kolilenecek eşyalarınızın ve diğerlerinin listelenmesi gerekir. Elbette evden eve nakliyat firmaları da böyle bir listeleme yapacaktır ama bu liste size özel, sizin işinize rahatlık katacak özelliklere sahip dipnotlarla dolu olmalıdır. Size özel listenizde kolileriniz için numara verebilir, yeni fikirler ekleyebilirsiniz. Dahası taşınma bittikten sonra listenize bakarak eksik eşyalarınızın olup olmadığını kontrol edebilir ve nakliye firmasının listesiyle karşılaştırma imkânı sağlayabilirsiniz.
 • Evden eve nakliyat sözleşmesini kontrol edin: Taşıma hizmeti alacağınız nakliyat firmasının hangisi olacağına karar verdikten sonra bir sözleşme hazırlanacaktır. Sözkonusu sözleşmede sıkıntı yaşayabileceğiniz maddeleri değiştirme hakkınız olduğunu unutmayın. Bu nedenle sitemizdeki “Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Nedir” başlıklı makalemizi inceleyin. Böylece olması gereken maddeler hakkında fikir sahibi olabilir, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilebilirsiniz.
 • Evden eve nakliyat sigortası yaptırdınız mı? Herhangi bir kaza anında hem aracın hem de içerisindeki eşyaların sigortalanmasını sağlayan “Tam Ziyan” sigortası yaptırmakta fayda vardır. Evden eve nakliyat şirketinizle bunu konuşmalısınız.
 • En zor kısım: Eşyaların paketlenmesi... Evden eve nakliyat hizmetlerinde eşyaların paketlenmesi son derece önemlidir. Paketlemede sıkıntı yaşamayacağınız eşyaları siz paketleyebilirsiniz; fakat büyük, değerli ve kırılabilecek eşyaları nakliyat firmasının paketlemesini neredeyse şarttır. Maliyetleri düşürmek için kendinizi ve eşyalarınızı riske atmayın! Kırılabilecek eşyaların üzerine muhakkak ‘Dikkat Kırılabilir’ etiketi yapıştırılmalıdır. Profesyonel bir evden eve nakliyat şirketi zaten bunu biliyordur. Tam da bu noktada neden bir nakliyat şirketiyle çalışmalıyım, nakliyat şirketi neden deneyim sahibi olmalıdır gibi soruların yanıtlarını da alıyoruz aslında. Eğer bu iş yükünü maliyetleri azaltmak için siz yüklenirseniz yanlış paketlemenizden kaynaklı doğacak sorunlardan nakliye firması sorumlu olmayacaktır.

Ek olarak bir diğer hususta; eski ev ya da ofisinizden yeni taşınacağınız yere göre paketleme hizmeti talep etmenizdir.

Yukarıda sıralanan tüm bilgilere dikkat etmeniz sizi olası risklere karşı koruyacak, evden eve nakliyat işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

HİZMETLERİMİZ DETAYLI HAKKINDA BİLGİ ALIN...

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak veya görüş ve önerilerinizi bildirmek için müşteri hizmetlerimize 444 7 503 den ulaşabilirsiniz.


Cemalbey Cad. No:3 Maltepe/İSTANBUL

☎ 0532 541 83 83  ☎ 0534 733 69 04  ☎ 444 7 503  ☎ 0212 211 61 66  ☎ 0216 371 76 05

Whatsapp
Hemen Ara